KOSGEB Yurt Dışı Pazar Desteği Programı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında başlatılan Yurtdışı Pazar Destek Programı ile ihracat yapan ve ihracata başlayacak KOBİ'lere 6 farklı kalemde 300 bin liraya kadar destek imkanı sunuyor.

 

Anlaşma ile KOSGEB ilk kez yurt dışına çıkacak KOBİ’lere veya yurt dışı pazar payını arttırmak isteyen işletmelere 300 bin TL'ye kadar destek verecek.

Program kapsamında KOBİ'lere, personel gideri desteği, yazılım ve donanım giderleri desteği, tanıtım giderleri desteği, yurt dışı fuar ve seyahat giderleri desteği, test, analiz ve belgelendirme giderlerine yönelik destek ve hizmet alımı giderleri desteği olmak üzere 6 başlıkta destek sağlanacak.

Ayrıca Belgelendirme giderleri desteği kapsamında işletmelerin başvuru, dosya inceleme, danışmanlık, eğitim, tetkik, denetim ve belge alımı giderlerine de KOSGEB tarafından destek verilir.

Bu desteklerden yararlanmak için Proje Bilgi Formu ile birlikte Başvuru adımları online doldurulmalı ve sistemden proje ekleri yüklenmelidir. Proje yazım yürütüm ve sonlandırma süreçlerinde destek istemeniz halinde bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

KOSGEB Yurt Dışı Pazar Desteği Programı

İŞİNİZİ BİRLİKTE BÜYÜTELİM

İletişime Geçin Teklif İsteyin